Wyłącz Preloader

Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Co warto o nich wiedzieć?

Każda osoba pracująca, podlegająca obowiązkowi ubezpieczenia, odprowadza składki do ZUS, uzyskując tym samym ubezpieczenie zdrowotne. W ramach ów ubezpieczenia ma możliwość korzystania z bezpłatnej opieki medycznej specjalistów zatrudnionych w placówkach, które świadczą usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Takie ubezpieczenie niesie ze sobą pewne ograniczenia, dlatego coraz więcej osób decyduje się na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, które oferuje szerszy zakres możliwości. Na co warto zwrócić uwagę, komu przysługuje dodatkowe ubezpieczenie i jak z niego korzystać?

Co do jest dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne i kto może z niego skorzystać?

O dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym mówi się wtedy, kiedy osoba ubezpieczona korzysta z zewnętrznej agencji ubezpieczeniowej, wykupując od niej korzystny dla siebie dodatkowy pakiet możliwości i odprowadzając osobno składki. Jednak z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może korzystać każdy, zarówno osoby pracujące, jak i bezrobotne. Wymogiem jest regularne opłacanie składek ubezpieczeniowych.

Co daje dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne?

Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego umożliwia szybszy dostęp do placówek medycznych, możliwość skorzystania z pomocy specjalisty bez skierowania i wykonywania specjalistycznych badań oraz wizyty domowe. Polisa zawiera także listę schorzeń objętych odszkodowaniem. Im wyższy wariant ubezpieczenia się wybierze, tym większy będzie zakres ochrony. Wielu ubezpieczycieli oferuje poszerzenie polisy zdrowotnej o dodatkowe możliwości, np. większą ilość schorzeń, których leczenie odbędzie się w ramach ubezpieczenia, leczenie szpitalne, uwzględnienie kosztów leczenia poza granicami kraju czy NNW, a także ubezpieczenie członków rodziny. Wariant jednak jest zależny od firmy ubezpieczającej, dlatego warto zapoznać się z ofertą różnych agencji i wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę.

Jak korzystać z dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego?

Aby pokryć koszty leczenia z polisy ubezpieczeniowej, należy skontaktować z się z agencją, w której została ona wykupiona oraz przedstawić swój problem. Wtedy ubezpieczyciel skieruje do odpowiedniej placówki, z którą ma podpisaną umowę oraz przedstawi, w jakim stopniu i z jakich usług w ramach ubezpieczenia można skorzystać. Jeśli sytuacja jest nagła, np. pobyt w szpitalu – należy  poinformować placówkę o tym, z jakiego ubezpieczenia się korzysta.

 

Warto jednak wiedzieć, że w ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego można korzystać także z innych placówek niż te, które wskazuje ubezpieczyciel. Takie informacje są zawarte w warunkach ubezpieczenia i warto się z nimi zapoznać. Przychodnie również posiadają listę agencji, z którymi współpracują, a także partnerskich placówek, do których mogą skierować pacjenta w ramach tego samego ubezpieczenia.

 

Partnerami Centrum Zdrowia Rodziny są m.in.:

  • Enelmed,
  • Medicover,
  • Lux Med,
  • Tu Zdrowie,
  • PZU Zdrowie,
  • Allianz,
  • Signal Iduna,
  • Polmed,

Czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to idealne rozwiązanie dla tych, którzy często korzystają z pomocy medycznej, chcą uniknąć długiego oczekiwania na termin wizyty lub chorują przewlekle na rzadkie schorzenia i chcą mieć zapewniony szybki dostęp do specjalisty. Czy warto je posiadać? Zdecydowanie tak, jeśli chce się zapewnić sobie i bliskim jak najlepsze możliwości korzystania z opieki medycznej.

Wróć

ul. Mostowa 12, Kamionki
kamionki@centrum-zdrowia-rodziny.pl
885 029 029