Diabetolog

Diabetolog - Przychodnia Kamionki

Diabetolog to specjalista zajmujący się leczeniem cukrzycy.

Do zadań diabetologa należy profilaktyka w przypadku pacjenta chorego na cukrzycę. Jego zadania to kontrolowanie poziomu glukozy we krwi, leczenie cukrzycy poprzez insulinoterapię, której celem jest uzupełnienie niedoborów w organizmie, będących przyczyną choroby, podawanie i zalecenia leków, obserwacja chorego pod względem wpływu choroby na organizm i kierowanie go do odpowiednich specjalistów (kardiolog, okulista itp.)

W przypadku kobiet w ciąży regularne badanie glikemii jest obowiązkowym elementem opieki nad ciężarną. Gdy stwierdzi się nieprawidłowy poziom glukozy we krwi kobieta jest kierowana do diabetologa, który może zalecić podawanie insuliny.

Oferta - Diabetolog - Centrum Zdrowia Rodziny Kamionki

  • Konsultacje diabetologiczne osób dorosłych
  • Leczenie cukrzycy, powikłań przewlekłych i chorób współtowarzyszących osób dorosłych

Nasi lekarze

lek. danuta górowska-pracka - diabetolog

LEK. DANUTA GÓROWSKA-PRACKA

Diabetolog

Lek. med. Danuta Górowska-Pracka jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe i kolejne stopnie specjalizacji w chorobach wewnętrznych zdobywała w Klinice Chorób Wewnętrznych w Szpitalu im. J. Strusia. W 2005 roku uzyskała kolejny stopień specjalizacji zawodowej, z diabetologii, pod kierunkiem prof. Bogny Wierusz-Wysockiej. Od 2011 roku zajmuje się wyłącznie  leczeniem osób dorosłych z cukrzycą, głównie typu 2 oraz jej powikłaniami przewlekłymi.

Godziny przyjęć:

środy 14:00-16:00

Zobacz więcej Umów wizytę

ul. Mostowa 12, Kamionki
kamionki@centrum-zdrowia-rodziny.pl
885 029 029