Mgr Ewa Cichocka - Psycholog

MGR EWA CICHOCKA

Jestem psycholożką i terapeutką, pracującą zarówno indywidualnie jak i grupowo, łączącą wykształcenie humanistyczne z biologicznym oraz doświadczenia pracy w korporacjach z zaangażowaniem w działalność społeczną. Wykształcenie zdobywałam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz oddziale zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu. Szkolenie terapeutyczne odbyłam pod okiem Lidii Budziszewskiej terapeutki i trenerki ACT (Universidad de Almeria, Hiszpania). Pięknem „ducha" dialogu motywującego zaraziłam się w Pracowni Motywacji i Zmian.

Terapeutycznie najbliższa memu sercu jest terapia ACT, podejście wywodzące się z nurtu trzeciej fali poznawczo-behawioralnej. Terapia Akceptacji i Zaangażowania – to terapia, która pozwala ludziom rozkwitać. Rozkwitać w zgodzie ze sobą. W swoim tempie. Bez pośpiechu, jednakże z energią i odwagą, które to w procesie terapeutycznym uruchamiamy. Mnie – terapeutkę, ta możliwość pomocnego towarzyszenia klientom w próbach dotarcia do ich wewnętrznych „źródeł mocy" a następnie stawiania kolejnych kroków w kierunku swoich wartości (niezależnie od trudności z jakimi się zmagają) i rozpoczęcia życia swojego, prawdziwego takiego, „jakim chce się żyć" - niezmiennie porusza i czyni tą prace wyjątkową i wartościową.

Jestem miłośniczką i propagatorką neuroedukacji, i wychowania bez przemocy. Pasjonuję się teorią i praktyką motywacji wewnętrznej.

W pracy kieruję się naturalną ciekawością drugiego człowieka wspierając ją najnowszymi ustaleniami pasjonujących mnie teorii neuropsychologicznych. Bliska mi jest definicja empatii K. Lamperta. Właśnie na takiej – naturalnej ale i dyskretnej – umiejętności odczuwania emocji drugiego człowieka oraz zapewnienia atmosfery bezpieczeństwa, zaufania oraz poczucia bycia zrozumianym, pracuję w gabinecie.

Zapraszam osoby, które:

  • doświadczają lęków i niepokoju,
  • nie wierzą we własne możliwości,
  • odczuwają niską samoocenę,
  • doświadczają przygnębienia,
  • doświadczają silnego stresu oraz umiejętności opanowania go,
  • mają trudności z opanowywaniem złości,
  • doświadczają wypalenia zawodowego,
  • doświadczają dolegliwości psychosomatycznych,

W pracy grupowej specjalizuję się w profilaktyce antystresowej, treningach motywacyjnych oraz treningach rozwojowych dla osób doświadczających procesu wypalenia zawodowego/opiekuńczego.

Zobacz cennik
ul. Mostowa 12, Kamionki
kamionki@centrum-zdrowia-rodziny.pl
885 029 029