Radiolog (badanie USG)

Radiolog (badanie USG) - Przychodnia Kamionki

Nasza przychodnia przeprowadza badania USG. USG jest badaniem obrazowym, pokazującym zarówno kształt, jak i wielkość poszczególnych, wewnętrznych narządów. W ten właśnie sposób można sprawdzić dokładną kondycję nerek jajników, trzustki, wątroby, piersi, czy tez jąder. Badanie to daje możliwość wykrycia niepożądanych nieprawidłowości, takich jak guzy, czy tez zgrubienia.

Badanie USG. Kamionki – na czym polega?
Do obrazowania wnętrza naszego ciała wykorzystywane są akustyczne fale o dość wysokiej częstotliwości. Są one całkowicie niesłyszalne dla ludzkiego ucha i występują w zakresie od 1 do 10 MHz. W sposób całkowicie bezbolesny wnikają wewnątrz ciała i rozchodzą się, nie uszkadzając jednocześnie komórek. Są one całkowicie bezpieczne, czego nie można powiedzieć o promieniach rentgenowskich. Co równie istotne, nie jest konieczne wprowadzanie do organizmu płynów w celu wywołania kontrastu. Każdy z narządów odbija ultradźwięki w różny sposób, przez co można rozpoznać jego strukturę. Innymi słowy, działanie ultrasonografu polega na układaniu odbitych fal w obrazy i rejestrowaniu kształtów, dzięki czemu istnieje możliwość wykrycia odchyleń od normy.

Jak przygotować się do badania USG?
Badanie USG przeprowadzane przez naszych specjalistów jest całkowicie bezbolesne. Przed jego wykonaniem należy odsłonić wybrany fragment ciała, który lekarz nasmaruje żelem ułatwiającym przewodzenie. Poprzez przesuwanie głowicy otrzymujemy obraz badanego narządu. U niemowląt USG wykonywane jest przez ciemiączko, a do badania kośćca bądź też mózgu osób dorosłych wykorzystuje się inne techniki, takie jak między innymi tomografia komputerowa lub też rezonans magnetyczny.

Badania RTG/USG w ramach NFZ dla pacjentów zadekrlarowanych do naszej poradni wykonuje:
NZOZ Pracownia Rentgenodiagnostyczna
ul. Kórnicka 24
Poznań

Nasi lekarze

lek. natalia lewandowska - radiolog (badanie usg)

LEK. NATALIA LEWANDOWSKA - radiolog (badanie USG)

Radiolog (Badania USG)

Godziny przyjęć:

poniedziałek 16:00-20:00 co 2 tygodnie

Zobacz więcej

ul. Mostowa 12, Kamionki
kamionki@centrum-zdrowia-rodziny.pl
885 029 029